Interjú a Műhelytagokkal: Melánia
Meli a legifjabb tagja csoportunknak, ezzel, és kedves személyiségével lágyságot víve mindennapjaink táncos részébe. Egyetemista, önkénteskedik, és már sokféle sportban kipróbálta magát - a mozgás lételeme.
Ezekről mesél az alább olvasható interjúban. (olvasási idő: kb. 2 perc)
Mióta műhelytag: 2017

Hogyan kerültél a tánc világába, hogyan lett az életed része?
Mondhatom, hogy Adri, a nővérem által kerültem kapcsolatba a tánccal. Mindenben ő szolgált mintaként számomra, így volt ez ebben is. Adri járt Bettihez, amikor már én is olyan korú voltam, hogy bepasszoltam az akkori kisebbek csoportjába. Azóta Bettinél vagyok.
Mióta táncolsz, milyen műfajokban mozogtál?
Ovis koromban tornára íratott be anyukám, az egészen megmaradt bennem, hogy élveztem. Csak aztán a tanárunk elment szülni, ezért abbamaradt. Később, alsó tagozatosként az általános iskolában egy héten egyszer kötelező volt néptáncon részt venni. Ez is kedvemre való volt. Ugyanakkor a kötelezősége miatt a fiúk nem úgy fogták fel, hogy táncolunk, hanem mindig rosszalkodtak, és ezért sok idő elment a fegyelmezéssel. Így nem volt annyira élvezetes maga a tánc. Utána rokiztam (akrobatikus rock&roll - a szerk.)... de ez esetben is elment a tanárnő szülni (nevet). Szerettem a csini ruhát és sminket (mosolyog).
Ekkortájt, felső tagozatos koromban már jártam a Bettihez, és ezzel párhuzamosan jártam az általános iskolámban jazzbalettre, akkor így hívták. Ez is kötelezően választható volt: a kosárlabda, vagy ez. Mivel lány vagyok, ezért a balettet választottam első évben. Vártam, hogy milyen jó lesz, nekem nagyon tetszeni fog... a bökkenőt a tanárnő jelentette. Emlékszem, anno meséltem is Bettinek, hogy milyen volt az órája. Nem gyerekként kezelt minket, nem volt gyermekcentrikus, hanem csak nyomta, mit kell csinálni, meg erővel nyomott a nyújtásoknál, ha nem voltál elég hajlékony. Ezért inkább második évben a kosárlabdát választottam. Ez heti egy óra volt, órarendi órák részeként.
Végülis volt az életemben a néptánc, a roki, a balett és Bettinél van a moderntánc. Épp megnéztem a bizonyítványomban, nála 2008 óta vagyok. Az már jó sok idő.
Mit jelent számodra a tánc? Benne a modern-, kortárstánc? Hogy érzed, mi fogott meg benne, amiért magadénak érzed?
Sokat elárul az, hogy ki milyen táncstílust választ, mert szerintem ez tükrözi a személyiségét is. Hogy mit jelent még... egyszerűen szeretem csinálni, és így jó (nevet).
A modern-kortárs talán azért fogott meg, mert számomra a néptánc és a roki monoton volt - megvoltak az elemek meg a lépések, azokat egybe fűztük. Jó, nyilván nálunk is vannak meghatározott elemek, de szerintem nálunk sokkal változatosabb ezeknek a kombinációja, a lehetőségek tárháza. Ez a kortárs sokkal izgalmasabb és színesebb, mert itt tényleg bármit művelhetsz. És a gondolkodást, az agyunkat is kifejezetten megmozgatja.
Van-e más tánc vagy mozgástípus az életedben?
Igen, mondhatom, hogy sokféle mozgást kipróbáltam már. Próbálkoztam a futással, több alkalommal is mentem, de lassan lemorzsolódott.
Jártam trambulinos edzésen. Ekkor is kibukott, mennyire fontos, hogy milyen a tanár vagy edző, mert az ő személye miatt nem folytattam tovább azt sem. Pedig maga az edzés tetszett, és éreztem, rendszeresítve milyen hatékony lehet az erőnlétem fejlesztésében.
Az iskolában a tornaóra jó volt. Most egyetemre járok, és remek dolognak tartom, hogy itt is sokféle sportba, mozgásba bele lehet kóstolni, miközben a kötelezően megszerzendő aláírásokat gyűjtjük. Ennek keretében próbálkoztam például a pilates-szel, kemény volt (mosolyog)! Igazán tetszett, viszont akkor jött a covid, ezért nem tudtam folytatni. Tollaslabdáztam is, sőt, oda most is járok, szeretem! Egy-egy alkalommal kipróbáltam magam a TRX terén és a konditeremben is. Előbbi nem igazán tetszett, utóbbiban pedig csak a biciklin tekertem, mert nem ismerem az ottani gépeket, ezért nem mertem kipróbálni azokat (nevet). Egyébként az egyetemen is vannak táncos lehetőségek, mint a néptánc, moderntánc, ez szuper.
Mit jelent számodra a Műhely tagjának lenni?
Na, nekem a Műhelyet maga a Betti jelenti!
Ahogy már mondtam, többször előfordult már, hogy a tanár vagy edző miatt nem látogattam tovább az adott órát. Ezért rengeteget jelent nekem, milyen a tanár, és Bettit igen mélyen el lehet ismerni azért, amilyen, és ahogy tanít. Külön szeretem az órán elsütött vicceit (nevet). Szóval, szerintem a Műhelyet a Betti jelenti. Ő a magja, és köré szerveződik mindenki (mosolyog). Ja, és ahogy belegondolok, még nagyon lényeges számomra az elfogadás is, ami van a csoportunkban. Igazi kis közösség vagyunk (mosolyog).